Якщо у дитини гострики

 

     Гострики це рухливі круглі черви довжиною від 6 до 12мм, які паразитують в кишечнику людини. Захворювання, яке вони викликають, називається ентеробіозом. Це найпоширеніше глистяне захворювання найчастіше буває у дітей, оскільки у них менш розвинені гігієнічні навички. Осередки ентеробіозу створюються у дитячих закладах – яслях, садках, у школах. Це пояснюється постійним тісним контактом дітей.

    Доросла самка відкладає яйця в складках біля виходу з прямої кишки і на шкірі навколо нього. Найчастіше це відбувається перед сном, під час сну, при значному зараженні і вдень. Кожна самка відкладає близько 12 тисяч яєць. Відклавши яйця протягом кількох хвилин, самка гине. Через 4-6 годин яйця дозрівають на тілі людини і стають заразними. Гострики викликають свербіння.

      У хворого на ентеробіоз при розчухуванні сверблячих місць яйця гостриків попадають на пальці, під нігті. Це призводить до постійного самозараження і зараження  інших людей. Крім того, з тіла хворого, з його білизни яйця гостриків потрапляють на підлогу і з пилом заносяться на різні предмети і продукти харчування, потрапляють на підлогу при витрушуванні білизни. Все це сприяє поширенню ентеробіозу.

      З яйця, яке потрапило в кишечник людини, вилуплюється личинка, а з неї через 3 –4 тижні виростає паразит. Гострик живе в кишечнику  людини лише один місяць. Та внаслідок постійного самозараження, головним чином через забруднення рук, захворювання нерідко триває місяцями і навіть роками.

    У хворих на ентеробіоз нерідко бувають болі в животі, нудота, блювання, запаморочення, погіршується пам’ять. Заглиблюючись у стінки кишечника, гострики призводять до проникнення в пошкоджені ділянки слизової оболонки кишок різних мікробів, які викликають запалення. Гострики інколи стають причиною апендициту. Нестерпне свербіння призводить до розладу  нервової системи, заважає спати, дитина стає дратівливою, неспроможною зосередитись. В неї  може розвинутися нічне нетримання сечі, онанізм.

   При підозрі на зараження гостриками необхідно звернутися до дільничого терапевта або педіатра, а за порадою чи консультацією по профілактиці цього захворювання – в місцеву санітарно-епідеміологічну станцію. Для ефективного лікування необхідно суворо дотримуватись гігієнічного режиму, спрямованого на запобігання повторних заражень:

 • завжди мити руки з милом після відвідання  вбиральні, перед їдою;
 • тримати в чистоті нігті, оскільки під ними можуть бути яйця гостриків;
 • не брати пальців до рота, не гризти нігті, боротися з цією звичкою у дітей;
 • спати в окремому ліжку, у трусиках, які щільно облягають тіло, щоб яйця гостриків не потрапляли на білизну;
 • щодня ввечері і вранці хворим на ентеробіоз слід добре мити теплою водою з милом руки, промежину, стегна під душем або поливаючи з кухля;
 • трусики слід вранці міняти, зняту білизну пропрасувати гарячим утюгом або прокип’ятити;
 • якщо ввечері перед сном турбує свербіж, поставити хворому содову клізму з розрахунку половина чайної ложки соди на склянку теплої кип’яченої води;
 • не користуватися часниковим або молочно-часниковим настоєм, тому що це може посилити свербіж;
 • на ніч класти на ділянку заднього проходу невеликий ватний тампон, змащений вазеліном;
 • постільну білизну після сну прасувати гарячою праскою безпосередньо на ліжку;
 • проводити вологе прибирання приміщення;
 • давати дитині тільки іграшки, що добре миються, потім їх обдавати кип’ятком;
 • килими знешкоджувати, випрасувавши через мокру ганчірку.

  При дотриманні цих нескладних рекомендацій можна протягом місяця звільнитися від гостриків навіть без застосування медикаментозних препаратів. Гігієни повинні дотримуватися всі члени сім’ї, що мешкають разом.

 

Write a comment

Comments: 0